BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

23-11-2023

 

 

 

 

 

Değerli öğretmenler, sizler; toplumun şekillenmesinde, genç nesillerin yetişmesinde ve ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde rol oynayan kahramanlarsınız. Eğitimdeki fedakârlığınız, özveriniz ve bilgiyle donanmış bireyler yetiştirmek için gösterdiğiniz çaba, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımanın temel taşlarından biridir.

Öğretmenler; sorumluluğu büyük, bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü zorluğa razı olurlar, elinden gelen uğraşı ve çabayı büyük bir fedakârlıkla ortaya koyarlar. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler. Toplumun ilerlemesine, çağın gerektirdiği teknolojik yeniliğe, birlik ve beraberliğin sağlanmasına, hoşgörüye, merhametli olmaya ve insanlığın gerektirdiği tüm davranışların öğretilmesine azimle ve kararlılıkla gayret gösterirler. Unutulmamalıdır ki teknoloji, eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin mimarı sizlersiniz.

Ülkemize önemli hizmetler vererek bayrağı teslim eden değerli meslektaşlarım,

Sizler, yurdumuzun değişik yerlerinde, uzun yıllar ülkemize hizmet ettiniz. Belki çok zor şartlarda çalıştınız, gençliğinizi mesleğinize ve çocuklarımıza adadınız. Ancak yılmadınız, yorulmadınız. Biliyoruz ki "Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar." Ne mutlu sizlere ki arkanızda geleceğe umutla bakan, özgüveni tam bireyler bırakıyorsunuz. Bıraktığınız bayrak yere düşürülmeyecektir.

 

Sevgili öğretmenlerim, bu özel gün vesilesiyle sizlere olan şükranlarımızı bir kez daha ifade etmek isterim. Eğitim camiamızın her bir ferdi, birer fidan gibi yetiştirdiğiniz öğrencilerinizle gurur duyuyor, geleceğimizi sizinle şekillendirme yolunda ilerliyoruz.

 

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kutsal öğretmenlik mesleğini yerine getirirken görevleri başında şehit olmuş öğretmenlerimiz olmak üzere vefat ederek aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, hasta öğretmenlerimize acil şifalar, emekli öğretmenlerimize huzurlu yaşantılar, görevlerine devam eden öğretmenlerimize de üstün başarılar dilerim.

 

Cumhuriyetin Yüzyılının Mimarı, Türkiye Yüzyılının Güvencesi siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutlar, gösterdiğiniz fedakârlık ve özveri için teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım.                                                 

                                                                                                                                        SAMİ AKOĞLAN

                                                                                                                         SUSURLUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

                                                                                                                                       

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.