BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BALIKESİR'DE BİGEP İLE EĞİTİME YENİ BİR BAKIŞ

BALIKESİR'DE BİGEP İLE EĞİTİME YENİ BİR BAKIŞ

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) Okul Müdürleri ve Proje sorumluları değerlendirme toplantısı Sayın Valimiz Hasan Şıldak, Altıeylül Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Sayın Turgay Hakan Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tatlı, , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Aşık,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Nurettin Özdemir, okul idarecileri ve proje sorumlusu öğretmenlerimizin katılımı ile Avlu Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 

"BİGEP, Geleceğin Mimarı Olan Bir Süreç"
Geçen yıl başlayan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesiyle Balıkesir'in proje hazırlama kapasitesinin  yükseldiğini belirten Sayın Valimiz Hasan Şıldak, "Geçen sene Avrupa Birliği projeleri konusunda ciddi bir atılım oldu. İkinci bir atılım noktası ise hayırseverlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın desteği ile gerçekleştirilen atölyelerde oldu. Bir yıl da İl genelinde şu ana kadar yapılan atölye sayısının üzerine ulaştık. Amacımız eğitim alanındaki bu statik yapıyı ve grafiklere yansıyan başarı durumunu değerlendirdikten sonra harekete geçip çalışmalar yapmaktır. Kaymakamlarımızdan İlçelerdeki bütün okullarda ders bazında iyiye veya kötüye gidiş ile alakalı süreci tespit edip nedenleri ve çözüm önerileri konusunda bir raporlama da isteyeceğiz. Bu raporlama yükseliş ve düşüş noktasındaki sebepleri tespit etme bakımından önemli bir çalışma. Yapılan çalışmalar sonunda da bir il raporu oluşturulacak.  Bu raporlarla tespit çalışması yapıyoruz, adeta İlin eğitim alanındaki fotoğrafını çekiyoruz." şeklinde ifade etti.   

BİGEP Projesiyle Balıkesir eğitiminde heyecan dalgası oluştuğunu belirten Sayın Valimiz Hasan Şıldak, "Hedefimiz eğitim alanındaki fiziksel koşulları, proje üretme kapasitesini ve akademik başarıyı geliştirmek. Okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimize yansıyacak şekilde bir heyecan dalgası, motivasyon ortamı oluşturmak. Bu kapsamda her çalışma izlenecek, değerlendirilecek ve ödüllendirilecek." dedi.

01-10-202101-10-202101-10-202101-10-202101-10-2021

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.