BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması

Balıkesir ili ilçe bazında ortaokul ve lise öğrenci toplam sayısının (ekteki tabloda belirtilen) en az % 30’unun (24.977) Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen Ecdada Mektup yarışmasına katılması hedeflenmektedir. Son başvuru tarihleri elden teslim edenler için 15 Mart 2015, internet üzerinden başvuranlar için 27 Mart 2015’tir.
Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması

Ecdattan Gençlere Gelen Mektup için tıklayınız.

Yarışma Kategorisi ;

1.Kategori : Ortaokul-Lise

2. Kategori : Üniversite

3.Kategori : Okumayan 14-29 yaşarası gençler

Ödüller;

-Birinciye ; Tablet Bilgisayar ile Bakanlık Kitap Seti

-İkinciye ; Akıllı Telefon ile Bakanlık Kitap Seti

-Üçüncüye; Bakanlık Kitap Seti ödül olarak verilecektir.

-Yarışma sonuçları http://gsb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

-Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere http://www.gsb.gov.tr/Sayfalar/2523/2522/GenclerdenEcdadaMektup adresinden ulaşılabilecektir.

Öğrencilerimiz ‘’ Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış’ın 100. Yılında 100 Bin Mektup’’sloganıyla Gençlerden Ecdada Mektup yarışmasına http://genclerdenecdadamektup.gsb.gov.tr internet adresinden ya da internet imkanı olmayanlar için Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce tasarlanan başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvurabileceklerdir.

Ecdada Mektup Nasıl Yazılacak?

1- Öncelikle öğrencilerimizin Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış konusunda ön bir araştırma yapmaları, atalarımızın vatan için ne tür mücadeleler verdiğini özümsemelerigerekmektedir.

2- Öğrencilerimizin milli ve manevi duyguları ön planda tutarak tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve ideali kazanması, tarih şuurunu algılaması sağlanmalıdır.

3- Son olarak öğrencilerimizin bu bilinci oluşturduktan sonra dili doğru ve etkili bir şekilde kullanarak yazıya dökmesi ve istenilen tarihe kadar mektuplarının verilen adreslere (internet üzerinden ya da elden) ulaştırılması sağlanmalıdır.

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.