BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Öğrenci Meclis Seçimleri Yapıldı

Susurluk İlçesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Çerçevesinde İlçe Öğrenci Meclisi Seçimleri Yapıldı.
İlçe Öğrenci Meclis Seçimleri Yapıldı

          2014-2015 eğitim- öğretim yılı demokrasi eğitimi ve okul meclisleri projesi çerçevesinde 18.11.2014 salı günü saat 10:00 da Beşeylül İlkokulu Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Rıza KILINÇ Başkanlığında yapılan İlçe Öğrenci Meclisi Temsilcisi Seçimlerinde gündem doğrultusunda açılış ve yoklama yapıldı.

Geçici divan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza KILINÇ’ın Başkanlığında Şef Ahmet EFE ve Okul Müdürü Melek ÇAKAR’dan oluşturulmuştur. Divan Başkanı tarafından, Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşuna davet edilmiş olup, ardından İstiklal Marşı okunmuştur.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza KILINÇ tarafından toplantı açılış konuşması yapılarak konuşmada Demokrasi ve Öğrenci Meclislerinin önemi ile ilgili açıklayıcı bilgiler verilmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNGÖR toplantıya katılan öğrencilere demokrasinin önemi ile ilgili açıklayıcı bilgiler vermiştir. Okul Öğrenci Meclis Başkanları görev andı içtiler. İlde ilçemizi temsil edecek İlçe Öğrenci Meclisi için adayı olmak isteyen Okul Öğrenci Meclis Başkanları isimlerini divana yazdırdılar. Toplantıya katılan 19 öğrencimizden 13 öğrencimiz ilçe öğrenci meclisine il temsilciliği için aday oldu. Aday öğrencilere kendilerini tanıtmak için beşer dakikalık süre verildi ve adaylar kendilerini tanıttılar. Oy verme işlemi kapalı zarf usulü gerçekleştirildi, seçim sonucunda yapılan sayım döküm işlemlerinin ardından, aşağıda isimleri belirtilen öğrenciler en çok oy alarak ilçe öğrenci meclisine seçilmişlerdir.

Seçim sonuçları öğrencilerin huzurunda ilan edildi ve toplantıya son verildi. Seçilen öğrencilerimize ilde yapılacak il öğrenci meclisi seçimlerinde başarılar dilendi ardından toplantı sona erdi.

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA İLÇE ÖĞRENCİ MECLİSİNE SEÇİLEN ÖĞRENCİLERİMİZ.

ADI SOYADI

OKULU

ALDIĞI OY

GÖREVİ

Yasir MERCAN

Anadolu İmam Hatip Lisesi

8

Başkanı

Fatih SAVUT

Susurluk Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi

6

Başkan Yardımcısı

Pınar KAYA

5 Eylül Anadolu Lisesi

5

Üye

 

YEDEK ÜYE SEÇİLEN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİDİR

 

ADI SOYADI

OKULU

ALDIĞI OY

GÖREVİ

Ecem GÖÇER

Göbel Şehit Nusret Kula İlkokulu

5

 

Ferit DEMİRTAŞ

Karapürçek şehit mesut Nayman Ortaokulu

4

 

meclisseçimimeclisseçimimeclisseçimimeclisseçimimeclisseçimimeclisseçimimeclisseçimi

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.