BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 2017-2018 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 2017-2018 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI MESAJI

 

 

          Değerli öğretmen arkadaşlarım,kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler,

 
     İnşallah yarın hep birlikte 2017-2018 eğitim öğretim yılına başlıyoruz.Öncelikle yeni eğitim yılının ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.Her yeni başlangıç,her yeni yıl biz öğretmenler için ayrı bir heyecan demektir.Şunu mesleğim adına gurur duyarak belirtmek istiyorum ki,ülkede bir milyon,ilçemde ise dörtyüzelli öğretmen arkadaşım tıpkı sizlerin minicik yavruları gibi yarın sabah çalacak ilk ders zili için büyük bir heyecan duymaktalar.Bunu tüm samimiyetimle belirtmek isterim.Çünkü öğretmenlik mesleğini farklı kılan sabır,özveri ve yüksek fedakarlığın yanı sıra sürekli tazelenen bu heyecandır.

   Çok değerli öğretmen arkadaşlarım,
İçinde yaşadığımız zaman geçmişin eseri olduğu gibi,yarınlarımızın da nasıl olacağı bugün göstereceğiimiz emeğe ve gayrete bağlıdır.   Bu sebeple geçmişin deneyimiyle bugünün enerjisini harmanlayıp çocuklarımıza daha müreffeh bir gelecek hazırlamak herkesten önce bizlerin görevidir.

 Değerli öğretmen arkadaşlarım ve kıymetli veliler,
Malumunuz oldugu üzere bu yıl Bakanlığımız 1.-5.ve 9.sınıf seviyelerinde müfredat değişikliğine gitti.Bu sınıf seviyelerinde öğrencilerimiz yeni müfredat programı ile eğitim görecekler.Çağın eğitim değişkenlerine uygun olarak yenilenen ve güncellenen programlar ancak ve ancak sahadaki uygulayıcıları tarafından etkin bir şekilde değerlendirilirse başarıya ulaşabilir. Okullarımızda siz değerli velilerimiz müfredat değişikliği konularında ayrıntılı olarak bilgilendirileceksiniz. Bu bilgiler ışığında sizlerden beklentimiz öğretmenlere yardımcı olmanızdır.


Kıymetli veliller,
Bizler İlçemizin eğitim ordusu olarak olanca gücümüzle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı eğitmeye, öğretmeye ve geliştirmeye hazırız. Amacımız ve düsturumuz bu yılımızın geçen yıldan daha iyi olması, eğitimde sürdürülebilir olumlu bir gelişme çizgisi yakalayabilmektir. Bu amaca ulaşabilmek için sizlerin yanımızda olduğunuzu bilmek bize güç ve enerji verecektir. Umuyor ve inanıyorum ki; bu sinerjiyi oluşturduğumuzda 2018 yılının haziran ayında hep birlikte bir başarı öyküsü yazmış olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor,başarılı bir eğitim yılı geçirmeyi Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum...

 

                                                                                                                                                    Mehmet GÜNGÖR 
                                                                                                                                            İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.