BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SUSURLUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SAMİ AKOĞLAN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI YAYINLADI

SUSURLUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SAMİ AKOĞLAN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI YAYINLADI

SUSURLUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SAMİ AKOĞLAN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI YAYINLADI

         Değerli öğretmenler, anne babalar ve sevgili öğrenciler; Dünya genelinde etkisini sürdüren pandemi sebebiyle 2020-2021 eğitim öğretim yılı birinci dönemini Milli Eğitim Bakanlığımızın EBA(Eğitim Bilişim Ağı) TRT EBA ve diğer online ağitim platformları uzaktan eğitimle sizlerin gayretli çalışmaları sonucu hayırlısı ile tamamlamış bulunduk. Yaklaşık üç haftayı bulan yarıyıl tatilini de sağlık ve huzur içerisinde geçirmiş olmanızı umuyorum.

          Eğitimin üç sac ayağını oluşturan öğretmen, öğrenci ve anne babalar bizim en kıymetlilerimizdir. Bildiğiniz üzere birinci dönem boyunca birlikte güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Pandemi sebebiyle öğrencileriyle güçlü bir iletişim halinde uzaktan eğitimlerini gerçekleştiren öğretmenlerimiz büyük bir başarı sergilediler. Özellikle online yapılan deneme sınavlarına öğrencilerimizin katılımları en yüksek seviyede gerçekleşti. Bu hususta öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Ayrıca Sayın Valimizin himayelerinde yürütülen Bigep(Başarıyı izleme ve geliştirme projesi) kapsamında okullarımız yaptıkları projeler ile ilçemizde eğitimde farkındalık sağladılar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projelerden sorumlu öğretmenlerimizin katkılarıyla "uzaktan eğitimde öğretmen olabilmek ve uzaktan eğitimde aile olabilmek" projeleri çerçevesinde ilçemiz öğretmenlerine ve ailelere yönelik alanında uzman kişiler tarafından online eğitimler yaptık. Ayrıca rehber öğretmenlerimizin organizatörlüğünde öğrencilerimize yönelik "üniversite tanıtım günleri" programları gerçekleştirdik. İçinde bulunduğumuz zorlu sürece rağmen özveri ile çalışan, velilerimizin ve öğrencilerimizin yüreklerine dokunan öğretmenlerimizi kutluyorum. Tabiki tüm bunları yaparken en büyük temennimiz öncelikle sağlığın(m)ız oldu. Özellikle pandemi sürecinde maske, mesafe, hijyen kurallarına dikkat ederek her bir meslektaşım, siz velilerimiz ve öğrencilerimiz gereken hassasiyeti gösterdiniz. Anlayışınız, sabrınız ve Susurluk eğitim camiasına katkılarınız vesilesiyle hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

          Eylül ayında başladığımız eğitim yolculuğunun ikinci dönemine sağlık, huzur ve başarı içinde başlamayı temenni ediyorum. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi 15 şubat pazartesi itibariyle köy okullarında tüm kademelerde ve bağımsız anaokullarında yüz yüze eğitimle başlıyor. 1 Mart 2021 Pazartesi ise ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, 8 ve 12. sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız. Kıymetli velilerimiz, yüz yüze eğitimin dışında kalan kademeler için öğrencilerimizin canlı derslere katılımını sağlamanızı, EBA, TRT EBA kanallarını takip etmenizi ve öğretmenlerimizle iletişimi güçlü tutmanız önem arz etmektedir. Bizler öğrencilerimizden mesafe olarak uzakta kalsak da tüm meslektaşlarımla birlikte uzak olmadığımızı her zaman, her koşulda yanınızda olduğumuzu bir kez daha söylemek istiyorum. Çocuklarımızı geleceğe birlikte hazırlayacağız ve bunu birlikte başaracağız.

          Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ikinci döneminin öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize sağlıklı bir eğitim öğretim dönemi temenni ediyorum.

Sami AKOĞLAN

Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.