BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 ÇALIKUŞU BALIKESİR DERGİSİ'NİN 8.SAYISI ÇIKTI

81 ÇALIKUŞU BALIKESİR DERGİSİ'NİN 8.SAYISI ÇIKTI

Eğitime dair proje, etkinlik ve haberlerimizin yer aldığı 81 Çalıkuşu Balıkesir dergimizin sekizinci sayısı ile karşınızdayız. Kahramanmaraş merkezli ve birçok ilimizi etkileyen, hepimizi derinden sarsan deprem felaketinin acısını yürekten hissediyor, hüznünü paylaşıyoruz.

 

Dergimizin bu sayısında öğrenci ve öğretmenlerimiz depremin kalplerinde hissettirdiklerini kaleme aldılar, hüzünlerini yazıya döktüler. Dergimizin kapak resmini 7. sınıf öğrencimiz Ayşe Deniz Şimşek'in minik ellerinden, arka kapak resmimizi de Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Erhan Gürsoy'un tasarımıyla sizlerin beğenisine sunduk. T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizin yapmış oldukları deprem temalı resimler sayfalarımızda yer buldu.

 

Aynı zamanda Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak deprem sonrasında bölgedeki yaraları sarabilmek için yapılan planlama ve çalışmalara dergimizde yer verdik. Okullarımızın yürütmüş oldukları çalışmalara, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'nın çeşitli ziyaretlerine, ilimizin eğitim yatırımlarına dair güncel haberlere, Müdürlüğümüzce düzenlenen toplantı haberlerinin ayrıntılarına bu sayımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Derginin 8.sayısında Susurluk İlçemizden 3 adet esere de yer verilmiştir.   Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gülfem SARGIN ÖVSENE'nin "Can Kırıkları" adlı eseri ile 5 Eylül Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Fazilet ERBİL BOYAR 'ın "Deprem" temalı eseri yer aldı.  Ayrıca Şerafettin Tunalı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Zeynep KUVAN ve İmam Hatip Ortaokulu Matematik Öğretmeni Veli BAŞKURT'un liderliğinde ihtiyaç duyulan malzemelerin anaokullarına ulaştırılmasını hedefleyen "Elim Sende " projesi de dergimizde yer aldı. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

 

E-Dergiye ulaşmak için tıklayın

 

15-03-202315-03-202315-03-202315-03-2023

 

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.