BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sürdürülebilir bir gelecek için suyun değerini biliyoruz

Sürdürülebilir bir gelecek için suyun değerini biliyoruz

 

22 Mart Dünya Su Günü kapsamında Zübeyde Hanım Anaokulunun hazırladığı ilçe programı Kaymakamımız Sayın Muammer KÖKEN, şube müdürleri, okul idarecileri ve velilerin katılımıyla Zübeyde Hanım Anaokulunda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, Zübeyde Hanım Anaokulu müdürü Halime AYDIN'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam edildi. Okul müdürümüz Halime AYDIN konuşmasını "Suya sahip çıkmayı, gereksiz kullanmamayı öğrenmek öğretmek ve bilinçlendirmek bizim görevimizdir.

Su medeniyetlerin var olma sebebidir. Bütün canlılar için en önemli yaşamsal kaynak olan su, varoluştan bu yana yaşamın ana unsuru olmuştur. Su geleceğimizdir, onun elimizden akıp gitmesine izin vermemeliyiz. 22 Mart Dünya Su Günü Kutlu Olsun!" diyerek son verdi. Programa, Okul müdürümüzün konuşmasının ardından Kaymakam Sayın Muammer KÖKEN 'in konuşmaları ile devam edildi. Sayın Kaymakamımız "Susurluk'un Su için dikkat kesildiğini, Su sığırlık isminden türemiş bir adı olduğunu ve bu farkındalığı oluşturmanın küçüklere düştüğünü" belirtti. Sayın Kaymakamımız konuşmasını Zübeyde Hanım Anaokulunun yeni okulunun 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında hazır olacağı müjdesi ile sona erdirdi. Renkli görüntülerin yaşandığı programda öğrencilerin şarkı, şiir ve gösterileri büyük beğeni topladı.

Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

23-03-202323-03-202323-03-202323-03-2023

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.