BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz ,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ve onun "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920  tarihinde Ankara'da, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan bir dirilişin müjdecisiydi.

 İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı, Kurtuluş Savaşıydı, Ulusal Egemenlikti, Demokrasiydi, Türkiye'mizin aydınlık yarınlarıydı. O Büyük günün ardından hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla  tutuşmuş bir millet, birlik ve beraberlik içinde tüm güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

 

Sevgili Çocuklar, 

Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri; 

Sizler bizim geleceğimizsiniz. Uygar, mutlu bir dünya ve aydınlık yarınlar sizlerin iyi, bilinçli bireyler olarak yetişmenizde saklıdır. Sizlere bugünlerinizi armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden teşekkür etmek demek onun açtığı yolda , gösterdiği hedefe yürümek demektir. Yolunuz aydınlık, yüreğiniz insan sevgisiyle dolsun.                      

Sizler,  ülkenin geleceğinin en sağlam teminatlarısınız. Bunun da temelinin, iyi bir eğitim almaktan geçtiğini unutmayınız.  Her zaman okumanın yollarını aramak temel hedefiniz olsun. 

Kitap insanı, insan dünyayı değiştirir. Kitaplarla dost ve arkadaş olmalı, okulda, evde, otobüste, tatilde her fırsatta okumayı bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz.

Devletin birçok makam ve mevkiine sizler geleceksiniz.  Sizleri çok okuyan, okuduğunu anlayan, anladığını uygulayan bir gençlik olarak görmek istiyoruz. Biz de Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin her daim yanınızdayız.

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Bir milletin gelişmişlik düzeyi çocuklara verdiği değerle ölçülür. Çocuklarımıza gereken değeri, ilgiyi, şefkati verdiğimiz zaman geleceğimiz daha aydınlık olacaktır.

Çocuklar geleceğimizin güvencesidir. Onları bugünün çocuğu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin görevidir. Atatürk' ün bizlere emanet ettiği büyük eseri, Türkiye Cumhuriyeti 'ni , sonsuza kadar yaşatma kararlılığımızı çocuklarımıza aktarıp anlatmalıyız. 

Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklarda tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini, kararlı ve bilinçli bir biçimde yerine getirebilsinler. Sizin bunu gerçekleştirebileceğinizden eminiz. Yapmakta olduğunuz bu kutsal görev her türlü takdirin üzerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele Arkadaşlarını, tüm  Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.20-04-2023

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.