BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNGÖR´ün Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNGÖR´ün Yıl Sonu Mesajı

             Kıymetli Veliler;

15 Eylül 2014 tarihinde başlayan eğitim öğretim yılını çok ciddi bir sorun yaşamaksızın başarılı sayılabilecek şekilde bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Yaklaşık 9 ay ve 180 iş günü süren bu eğitim öğretim yılının başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen ve üstün gayretleri bulunan okul idarecilerine, öğretmen arkadaşlarıma ve her şekilde eğitim kurumlarına destek olan siz değerli velilerime teşekkür ediyorum.

Şahsım ve birçok okul müdürü arkadaşımın görevlerinin ilk yılı olması hasebiyle bu yılı sorunları tanıma ve teşhis etme, ilçemizin eğitimdeki güçlü ve zayıf yönlerini belirlediğimiz bir dönem olarak adlandırabiliriz.

           Elde ettiğimiz bu bilgiler ışığında öncelikle eğitim yöneticisi arkadaşlarla, daha geniş anlamda eğitimle direk ilgili olsun veya olmasın ilçemizdeki tüm kurum  ve kuruluşların yöneticileriyle istişari toplantılar yaparak, gerek tespit edilen bu sorunların çözümü ve gerekse 2015-2016 eğitim öğretim yılının akademik başarı, sosyal ve sportif etkinlikler, törenler,  genel eğitim anlayışının ve konseptinin ileriye dönük,daha verimli ve nitelikli olması için şuandan itibaren çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.

             Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

                Eğitim kurumlarına yaptığım ziyaretlerde çalışmalarınıza, emeğinize ve gayretinize yakından şahit oldum. Yukarıda zikrettiğimiz eğitimdeki köklü anlayış değişikliğini, ancak sizlerin ön kabulü, inancı, katkısı, desteği ve azmiyle gerçekleştirebileceğimizin farkındayız. Bu cümleden hareketle eylül ayında dinlenmiş, yenilenmiş ve eğitime yeni perspektifler kazandıracak donanımla döneceğinizi umut ediyor, hepinize sevdiklerinizle birlikte iyi tatiller diliyorum.

             Sevgili Öğrenciler;

Tatil demek, hiçbir şey yapmamak değildir. Tatil; bedensel etkinliklerin daha fazla yapıldığı ancak; zihinsel aktivitelerinde ihmal edilmemesi gereken bir dönemdir. Bunun için yaz döneminde dini, ahlaki ve manevi değerlerinizi kazanmak ve geliştirmek için camilerimizde açılacak olan kurslara devam etmeli, eğlence ve sportif amaçlı açılan yaz okullarına katılarak tatilinizi etkin bir şekilde değerlendirmelisiniz.

             Değerli Veliler;

Her çocuğun bireysel anlamda farklılıklar gösterdiğini ve her çocuğun mutlaka başarılı bir yönünün bulunduğunu aklınızdan çıkarmayınız. Bu itibarla çocuklarınızın başarısız ve eksik kaldığı yönleriyle eleştirmek, kıyaslamak ve yargılamak yerine başarılı olabilecekleri alanları tespit etme konusunda okul ile işbirliği yapmanız çocuklarınızın gelişimi açışından daha sağlıklı bir durum olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2014-2015 eğitim öğretim yılında ortaöğretim kurumlarımızdan mezun olan öğrencilerimize girecekleri LYS sınavında ve gelecek hayatlarında başarılar temenni ediyor, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.

               

                                                                                                                                          Mehmet GÜNGÖR

 

                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.