BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami AKOĞLAN'ın Cumhuriyetin 100.Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami AKOĞLAN'ın Cumhuriyetin 100.Yılı Mesajı

29-10-2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Milletimizin üzerine bir güneş gibi doğan ve istikbalinde yepyeni ufuklar açan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

 

Cumhuriyet, Türk milleti için rejim olmanın çok ötesinde inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği bağımsızlık mücadelesinin, barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşama azminin simgeleşmiş halidir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir." sözünde ifadesini bulan Cumhuriyetin ilanı ile milli irademiz hâkim kılınmış; milletimizin gücü ve demokrasiye olan inancı tüm dünyaya ilan edilmiştir.

 

Bizler, büyük ve güçlü Türkiye'nin eğitim neferleri olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma gayesiyle, çağdaş ve demokratik yolda, aydınlık yarınlara büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümekteyiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında  fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye devam edecek;Türkiye Cumhuriyeti'ni koruma, yüceltme ve ilelebet yaşatma kararlılığını sürdüreceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Sami AKOĞLAN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.