BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE LGS KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE LGS KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE LGS KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sami AKOĞLAN, 06 Haziran 2021 Pazar günü ilçemiz genelinde 8 okulda 24 salonda 57 öğretmenin görevli olduğu, 408 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilecek "2021 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı" ile ilgili 02.06.2021 Çarşamba günü saat 10:30'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sami AKOĞLAN başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile sınavın gerçekleştirileceği 8 okulun okul müdürü ve sınav komisyon üyeleri ile bir araya geldi.

Merkezi Sınav Öncesi; sınavın uygulanmasına yönelik esaslar ve alınacak tedbirler masaya yatırıldı. "Bina Sınav Komisyonlarının Yapacağı İş ve İşlemler; Salon Görevlerinin Yapacağı İş ve İşlemler; Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilerle İlgili Yapılacak İş ve İşlemler; COVID-19 İle İlgili Alınacak Önlemler" sınav komisyon üyelerine İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sami AKOĞLAN tarafından sunu eşliğinde takdim edildi.

İlçemizde taşımalı eğitim kapsamında sınava girecek 8.sınıf öğrencilerle ilgili her türlü tedbirin alındığı, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü ülke genelinde 09.30-12.50 saatleri arasında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın (LGS) iki oturum halinde gerçekleştirileceği ifade edildi. Bakanlık sınav günü öğrenci ve velilerin sokağa çıkma yasağından muaf olacağını duyurdu.

Sınavın uygulanması sürecinde yapılacak tüm iş ve işlemleri ayrıntılı bir şekilde anlatarak, sınavın hiçbir öğrencinin mağdur olmadan, sorunsuz bir şekilde tamamlanması için tüm yönetici ve öğretmenlerden maksimum düzeyde hassasiyet göstermelerini isteyen İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sami AKOĞLAN; daha önce birçok sınavı yüz akı ile tamamlamış olan Susurluk ilçemiz, bu sınavı da siz değerli idareci ve öğretmenlerimizin üstün gayret ve çalışmaları ile sorunsuz bir şekilde atlatacağımıza inancım tamdır. Toplantı, okul müdürlerinin süreçle ilgili sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

İlçemiz LGS Bölge Sınav Koordinasyon Kurulunda yer alan İlçe Emniyet Müdürü İlhan ÇAKIR, İlçe Jandarma Komutanı Jn.Teğmen Coşkun KURT ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami AKOĞLAN bir araya gelerek gerekli koordinasyon paylaşımlarını yapmışlardır.

Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor; öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için gayret gösteren öğretmenlerimize ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen velilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

04-06-2021

 

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.