BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE LGS MERKEZİ SINAVI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İLÇEMİZDE LGS MERKEZİ SINAVI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları ve Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla yapılan LGS Sınavı 05 Haziran 2022 Pazar günü yapıldı. İlçemizdeki 8 okulun 23 salonunda uygulanan sınava 310 aday katıldı. Sınavda 55 öğretmen görev aldı.

İki oturum şeklindeki merkezî sınavın ilk oturumu 09.30'da, ikincisi 11.30'da başladı. Öğrencilerin kendi okulunda katıldığı sınavda öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika cevaplama süresi verildi. Matematik ve Fen Bilimlerinden toplam 40 sorunun yöneltildiği ikinci oturumda ise öğrencilere 80 dakika süre verildi.

Susurluk Kaymakamı Sayın Muammer KÖKEN, Susurluk Belediye Başkanı Sayın Nurettin GÜNEY, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mehmet ÇATAK, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Sayın Coşkun KURT, sınav süresi boyunca koordinasyonun ve düzenin sağlanmasında katkılarda bulundular. Ayrıca sınav esnasında sessizliğin sağlanmasında Susurluk halkı çok duyarlı davranarak trafikte korna kullanmadılar ve gürültü yapan işlerine ara verdiler. Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami AKOĞLAN tüm destek verenlere teşekkür ettiğini belirtti.

Sınav sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.