BALIKESİR SUSURLUK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Örgün Ortaöğretim Kurumuna Yerleşemeyen Öğrencilerimizin Dikkatine!!!

Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bu kapsamdaki öğrenciler için mevcut taban puan ve kontenjan esasına göre 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden boş kontenjan ilan edilen okullara il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 3 (üç) tercih başvurusu alınacak ve yerleştirmeler 9 Ekim 2015 tarihinde merkezi yerleştirme ile yapılarak sonuçlar aynı gün ilan edilecektir.
Örgün Ortaöğretim Kurumuna Yerleşemeyen Öğrencilerimizin Dikkatine!!!

İlgi : a) 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu.

          b) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri ilgi (a) Kılavuz ve ilgi (b) Yönetmelik hükümlerine göre yapılmıştır.

Ancak örgün ortaöğretim kuramlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerimiz tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri uygun herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açıköğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

Bu uygulamadan sonra örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için;

1- 30 Eylül tarihi itibariyle gerçekleştirilen nakil ve kabuller sonucu boş kalan kontenjanlar 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle ilan edilecektir.

2- Bu kapsamdaki öğrenciler 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince e-Okul sistemi üzerinden görülebilecektir.

3- Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bu kapsamdaki öğrenciler için mevcut taban puan ve kontenjan esasına göre 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden boş kontenjan ilan edilen okullara il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 3 (üç) tercih başvurusu alınacak ve yerleştirmeler 9 Ekim 2015 tarihinde merkezi yerleştirme ile yapılarak sonuçlar aynı gün ilan edilecektir.

4- Buna rağmen hâlâ herhangi bir ortaöğretim kurumlarına yerleşemeyen; ancak örgün ortaöğretimde öğrenim görmek isteyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca taban puan ve kontenjan esasına göre yerleştirilebilecektir.

5- Ortaöğretimin zorunlu eğitim kapsamında olması sebebiyle tüm bu işlemlerden sonra herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin kesin kayıtları ise açık liseye yapılmış sayılacaktır.

İLGİLİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yeni mahalle Hafız Hakkı Sokak, Susurluk, Balıkesir - 0266 865 24 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.